Facebook Şifresi Nasıl Kırılır?

Bilgili

Administrator
Yönetici
#1
Facebook şifre kırma yöntemi ve başka bir facebook hesabını nasıl çalabileceğinizi öğrendiğinizde kendi hesabınızı da gelen tehlikelere karşı nasıl koruyabileceğinizi öğreneceksiniz.
Öncelikle bilmeniz gereken, bir facebook hesabını facebook şifre kırma programı ile çalmanızın mümkün olmamasıdır. Aksine bilgisayarınıza bu şekilde bir program indirdiğinizde bilgisayarınıza kayıtlı olan bütün kişisel bilgilerinizin karşı tarafa aktarımını sağlayacaksınız. Böyle bir durumu engellemek için kesinlikle bu tarz programlardan uzak durmalısınız.
Facebook hackleme işlevi gören bir program olmamasına karşın şifre deneme kombinasyonları oluşturarak karşıdaki kişinin şifresini öğrenmeye yarayan bazı programlar ise bulunmaktadır. Şifre kırma yöntemlerinden biri olarak bilinen bu sistem ile istediğiniz Facebook şifresi bu program sayesinde, hızlı bir şekilde milyonlarca kombinasyon oluşturularak kolaylıkla bulunabiliyor. Ancak bu yöntem şifre sadece sayılardan oluşturulmuşsa etkili oluyor. Bu sebeple hesabınızı bu tarz programlardan korumak için; şifrenizi uzun ve içinde harf ya da noktalama işareti bulunacak şekilde oluşturmaya özen gösterin.
Bazı sitelerde kullanıcı olabilmeniz için mail ve şifre istemenin yanı sıra facebook hesabınızla da bağlanabileceğinizi gösteren butonlar bulunur. Yeniden kullanıcı adı ve şifre oluşturmak çoğu zaman zor geldiği için Facebook hesabımızı bu sitelere bağlama gibi bir yanlışa düşebiliyoruz. İşte bu sayede bu siteler Facebook kişisel bilgilerinize kolaylıkla erişerek hesabınızın çalınmasına sebebiyet verecektir. Bu yüzden hesap onayı isteyen bu tarz sitelere Facebook hesabınızla bağlanmamaya dikkat edin.
Kişisel bilgilerini bildiğiniz birinin facebook şifresini ya da güvenlik sorusunu tahmin etmeniz çok daha kolay olacaktır. Facebook hesabını girerken şifremi unuttum kısmıyla denenen bu yöntem ile; önce güvenlik sorunuz istenecek ardından güvenlik sorusu bilindiği taktirde de karşı taraftan yeni bir mail hesabı istenecektir. Bu şekilde gerçekleşen facebook hackleme yöntemi ile facebook şifre kırma programsız bir yöntemle kolaylıkla sağlanacaktır. Bu durumdan kaçınmak için ise facebook güvenlik sorusunun cevabını soruyla alakasız bir şekilde cevaplandırmaya çalışın.
Hesabınızın güvenlik ayarları kısmından giriş onayları butonunu işaretlemeniz; bilinmeyen bir bilgisayar ve konumdan hesabınıza giriş yapıldığında size haber verilmesini sağlayacaktır.
Facebook şifrenizi ve güvenlik sorunuza özellikle dikkat etmelisiniz. Şifrenizi sayı ve harflerden oluşan kombinasyonlar sağlayarak oluşturmaya çalışın. Güvenlik sorusuna verdiğiniz cevabın ise soruyla alakalı olmamasına özen gösterin.
Facebook hesabınızın bağlı olduğu e-mail adresinizin şifresini de aynı şekilde oluşturmaya dikkate edin.
E-posta görünüm ayarlarınızı değiştirerek sizinle arkadaş olmayanların bu bilgiye ulaşmasını engellemelisiniz.
Bütün sosyal medya hesaplarınızda kesinlikle aynı şifreyi kullanmamaya çalışın.
Facebook'ta telefon numarası tanımlatın. Böylece başka bir bilgisayardan hesabınıza giriş yapılmak istendiğinde size bir onay şifresi gelecek ve böylece hesabınızın ele geçirilmesini engelleyebileceksiniz.